Regeneracja poliuretanem

Odnawianie poliuretanem różnego rodzaju kół, rolek, wałków oraz wszelkiego rodzaju części maszynowych czy samochodowych, zapewnia ich długą i bezawaryjną pracę.
Jeśli powłoka zużyje się możemy ją zregenerować. Proces ten polega na zebraniu starej części wierzchniej i zastąpieniu jej nową – poliuretanową.

Jak to się robi?

Rekonstrukcja z użyciem poliuretanu może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to formowanie wtryskowe. Polega na uplastycznieniu materiału, a następnie wtłoczeniu go do odpowiedniej formy z wykorzystaniem ciśnienia. Metoda ta jest droga ale sprawdza się przy dużych zamówieniach. Dodatkowo pozwala na duże oszczędności przy obróbce – czasem proces regeneracji z formowaniem wtryskowym jest tak dokładny, że obróbka nie jest potrzebna.

Drugim i tańszym sposobem jest odlewanie ręczne. W tym przypadku pracownik sam może decydować o twardości albo kolorze, poprzez dodawanie składników do mieszarki w różnych proporcjach. Regeneracja odbywa się bardzo szybko.

Ale czym właściwie jest poliuretan?

Należy on do grupy polimerów i jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów wykorzystywanych do produkcji najróżniejszych części. Wśród jego najważniejszych cech wymienia się dużą sprężystość i elastyczność. Wykazuje bardzo wysoką odporność na ścieranie oraz rozdzieranie, co czyni go materiałem idealnym do regeneracji.

Przed podjęciem decyzji można zlecić nam wycenę takiej usługi.

Po dostarczeniu elementu ze zużytą powłoką możemy zmierzyć jej twardość i dokonać regeneracji z taką samą twardością, bądź dokonać jej w przedziale od 35 Shore A do 82 Shore D.